Полска преку апликација го контролира непочитувањето на карантинот

Полска лансира апликација која ќе и` помогне на полицијата да обезбеди дали луѓето во изолација, кои дошле од странство, не ја кршат забраната за излез од дома, за да се спречи ширењето на коронавирусот.

Владата во Варшава ги зајакна мерките за сузбивање на ширењето на заразата со Ковид-19, кој што до 24 март во Полска зарази 774 луѓе и одзеде 9 човечки животи.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.