Коронавирусот го одзеде животот на британскиот дипломат Стивен Дик

Британскиот дипломат Стивен Дик почина откако беше тестиран позитивен на КОВИД-19, пренесува SkyNews.

 

Министерството за надворешни работи соопшти дека администрацијата била „многу тажна“ по смртта на 37-годишниот дипломат.

 

Во изјава, неговите родители рекле: „Стефан беше многу сакан син, внук и дипломат. Тој беше љубезен, смешен и дарежлив. Неговиот сон беше да работи за својата земја. Имаме голема болка што го изгубиме“.

 

Борбата против вирусот е одговорност на секој од нас. Бидете дисциплинирани и следете ги препораките на експертите. Грижете се за себе, вашите најблиски и оние околу вас.

Останете дома - спасете го човечкиот живот!

МТМ Телевизија - ПРВА СКОПСКА

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.