Во САД починаа над 1.000 луѓе од коронавирусот

Во САД од новиот коронавирус починаа над илјада луѓе.

Досега регистирани се 69.197 лица позитивни на  вирусот, од кои 1.050 починале, а 619 се излечени.

САД е на третото место по бројот на заболени, по Кина и Италија.

Светската здравствена организација вчера предупреди дека Соединетите Американски Држави се на пат да станат следниот епицентар на коронавирусот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.