Во Иран 2.234 лица починале од коронавирус, а 10.457 се излекувани

Во Иран бројот на заболени од коронавирус достигна 29.406. Од нив 10.457 се излекувани, а 2.234 лица починале, соопшти портпаролот на Министерството за здравство.

Од вчера се потврдени 2.389 нови случаи.

Во последните 24 часа починале 157 луѓе.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.