Во последните 24 часа во Шведска починале најмногу луѓе од почетокот на пандемијата

Здравствените власти во Шведска ги објавија најновите податоци според кои во изминатите 24 часа, од компликации поврзани со коронавирус починале 76 лица, а новозаразени се 376.

Со ова вкупниот број на заразени со Ковид-19 во земјата се искачи на 7.206, а на починати на 477.

Во претходниот 24-часовен период, 28 лица починаа од коронавирус во Шведска.

Денешниот број на смртни случаи (76) е најголем број на починати во еден ден од избувнувањето на епидемијата во оваа земја.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.