Во Франција и понатаму опаѓа бројот на починати од коронавирус

Во последните 24 часа 83 лица починале од коронавирус во Франција, што е пад на бројката на смртни случаи за 0,3 проценти, соопштија здравствените власти во земјата.

Вкупниот број на смртни случаи во болниците и старските домови се искачи на 28.215, пренесува Ројтерс. Според веб-страницата Worldmeters, вкупно 181.575 луѓе се заразени во Франција.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.