Претседателот на Чеченија итно префрлен во Москва, се сомневаат на коронавирус

Претседателот на руската република Чеченија, Рамзан Кадиров, е префрлен во Москва под сомнение дека е позитивен на коронавирус, изјави извор од медицинските кругови за ТАСС.

„Тој е ставен под медицински надзор“, рече изворот, додавајќи дека Кадиров е во стабилна состојба.

Руската агенција забележува дека не може да добие официјална потврда за овие информации.

Претходно, каналот База Телеграм објави дека Кадиров, наводно, бил заразен со коронавирус и дека бил пренесен во болница во Москва.

Неговиот помошник Ахмед Дудаев истакна дека Кадиров лично ја надгледува работата на регионалниот центар за борба против коронавирусот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.