Австриски туристи во Црна Гора дошле со трактори

На прагот на туристичката сезнона Црна Гора очекува над 90 отсто помалку туристи во споредба со минатата година, поради пандемијата на коронавирусот.

Затоа секој што личи на турист привлекува внимание, но на граничниот премин Дебели Бријег, каде што има речиси десет пати помалку патници во споредба со минатата година, посебно внимание привлекоа туристи од Австрија, пренесува порталот Цдм.

Имено, како што пренесува Радио Јадран, тие ја преминале границата со модифицирани возила - трактори на кои им закачиле приколки.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.