СЗО испраќа тим во Кина за да го испита потеклото на коронавирусот

СЗО испраќа тим во Кина следната недела за подобро да разбере како почна епидемијата на коронавирус, изјави генералниот директор, Тедрос Адан Гебрејесус.

 

„Знаењето на изворот на вирусот е многу, многу важно“, рече Тедрос, пренесува Си-ен-ен.

 

Тој додаде дека очекува посетата да доведе до разбирање како почна епидемијата и што може да се стори за да се подготви светот за она што го чека во иднина.





Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mk



Можеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.