Пијан маж искршил прозорци на 11 возила

Полицијата во Сараево утрово пронашла маж кој во алкохолизирана состојба ги скршил прозорците на 11 автомобили во една населба во Сараево.

Како што пренесува „Кликс“, станува збор за мигрант на кој може да му биде изречен притвор по истрагата.

„Штом добивме дојава, полицајците излезе на терен и пронајдено е лицето што ја предизвикало штетата на автомобилите. Во тек е кривична истрага, по што ќе се одлучи дали ќе биде приведен“, соопшти полицијата.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.