Повредената сопруга и ќерка на премиерот во експлозијата во Бејрут

Сопругата и ќерката на либанскиот премиер Хасан Диаб се повредени во страотната експлозија што синоќа ја погоди областа во близина на пристаништето во Бејрут. Арапската телевизиска станица Ал Арабија наведува дека се повредени и неколкумина советници на премиерот Диаб.

Експлозијата ја оштети и службената резиденција на претседателот на Либан, палатата „Бабда“. Детонацијата оштети голем број згради, вклучително и Руската амбасада.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.