Во Кина 37 нови случаи на коронавирус

Во Кина се потврдени 37 нови случаи на коронавирус, од кои 27 се пренесени преку локална трансмисија. Сите се забележани во провинцијата Ксинџијанг.

Идентификувани се и 14 асимптоматски случаи, кои Националната здравствена комисија посебно ги категоризира.

Во Кина, каде што првпат се појави вирусот во декември минатата година, регистрирани се 84.565 случаи, а починале 4.634 лица.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.