Во Франција скоро 8.000 нови случаи на коронавирус

Бројот на нови случаи на коронавирус во Франција е зголемен за 7.852 во изминатите 24 часа, објавија денеска француските здравствени власти.

Тоа е зголемување во споредба со вчера, кога бројот на новозаболени беше 6.158, пренесува „Ројтерс“.

Вкупниот број на заболени со Ковид-19 во Франција од почетокот на епидемијата е 395.104.

Во изминатите 24 часа, починале 37 лица, со што вкупниот број на смртни случаи од Ковид-19 е 30.999

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.