Во Хрватска 280 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 280 нови случаи на коронавирус, а бројот на активни случаи е 2.103.

Од нив, 293 пациенти се во болница, од кои 20 се на апарати за дишење.

Во последните 24 часа починале шест лица.

Од 25 февруари, кога беше регистриран првиот случај на Ковид-19 во Хрватска, регистрирани се вкупно 14.029 заболени, од кои 236 починале и 11.690 оздравеле.

Во моментов има 8.505 лица во самоизолација.

До денес се тестирани вкупно 236.938 лица, од кои 6.353 во последните 24 часа.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.