Во Русија над 300 починати во еден ден

Во Русија во последните 24 часа починале 317 луѓе од коронавирус и тоа е првпат од почетокот на пандемијата бројот на починати во еден ден да надмине 300.

Досега вкупно починале 24.952 пациенти, пренесе ТАСС.

Истовремено регистрирани се 15.700 новозаразени и речиси 11.000 оздравени, соопштија здравствените власти.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.