Последната дебата меѓу Трамп и Бајден ја следеле 63 милиони луѓе

Последната дебата меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и претседателскиот кандидат на Демократската партија, Џо Бајден, што се одржа пред два дена, ја следеле околу 63 милиони луѓе.

Првично беше објавено дека дебатата ја следеле 55,2 милиони луѓе, но во тој број не биле вклучени гледачите на кабелските мрежи.

Претседателските избори ќе се одржат на 3 ноември.

Најгледаната претседателска дебата во историјата на САД се одржа во 2016 година помеѓу Трамп и Хилари Клинтон, а ја следеа 84 милиони гледачи.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.