Во Хрватска 75 починати и 2.900 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа во Хрватска се потврдени 2.900 новозаболени со коронавирус и 75 смртни случаи, објави министерот за здравство, Вили Берош.

Во Хрватска од вчера се воведени казни за непочитување на мерките.

Казна за неносење или погрешно носење  маска е 500 куни. Исто така, во Хрватска е дозволен влез само со негативен ПЦР тест не постар од 48 часа или задолжително тестирање по влез во земјата и самоизолација додека се чекаат резултатите.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.