На жителите на Лос Анџелес им е наредено да останат во своите домови

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, објави итна наредба со која им се наложува на сите жители на градот да останат во своите домови поради зголемениот број случаи со коронавирус.

Наредбата стапува на сила веднаш.

The new year brings hope –– for vaccines and for stopping this pandemic.

But here's the truth: we're in for a long, hard winter.

As the worst hits us, stay home as much as you can. Cancel any non-essential activities.

Hunker down, L.A. We'll get through this together. pic.twitter.com/6TkVsTfPzP

— MayorOfLA (@MayorOfLA) December 3, 2020

Гарсети привремено ја повлече претходната наредба побезбеден дома и издаде нова неопходна за заштита на животот и имотот во градот, јавува „Ројтерс“, пренесе „Танјуг“.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.