Уапсена сопругата на Ел Чапо

Сопругата на мексиканскиот нарко бос, Хоакин Гузман познат како Ел Чапо е уапсена на меѓународниот аеродром во Вашингтон под сомнение дека е вклучена во мрежа за дистрибуција на дрога.

Ема Коронел Аиспуро (31), која има американско и мексиканско државјанство, денес треба да се појави пред федералниот судија.

Таа е обвинета за учество во дистрибуција на кокаин, метамфетамин, хероин и марихуана.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.