Затворен хотелот во кој беше сместена германската делегација на Г7 во Лондон поради ковид

Хотелот, кој го користеа членовите на германската делегација на самитот Г7 во Англија, беше затворен затоа што неколку членови на персоналот биле позитивни на Ковид-19, објави „Скај Њуз“.

Британската телевизија ги цитираше сопствениците на хотелот, кои рекле дека можат да потврдат дека луѓе од нивниот тим во Педн Олва, Сент Ив се позитивни на коронавирус, објави „Ројтерс“.

„ По обемни дискусии во последните неколку дена со „PHE (англиско јавно здравје) и Советот на Корнвол, решивме хотелот целосно да го затвориме“, велат сопствениците на хотелот.

Во порака на својата веб-страница, хотелот наведува: „Жал ни е, привремено сме затворени“.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.