„Има таков народ“ покани три партии на преговори

Вечерва „Има таков народ“ испрати покани за политички разговори со дел од другите партии.

Поканата е упатена до, БСП, „Демократска Бугарија“ и „Стани БГ! Доаѓаме!“. Информацијата е потврдена за бугарските медиуми.

Партијата на Слави Трифонов се очекува да има официјален став утре. Засега нема одговор на прашањето дали вакви покани ќе бидат испратени до другите две парламентарни групи - ГЕРБ и ДПС.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.