Севернокорејските војници кршат бетонски цигли со глава и виткаат железни шипки со голи раце

Севернокорејските државни медиуми објавија видео на кое се гледа како војници кршат бетонски блокови со главa и раце и како виткаат челични шипки.

Снимката е направена на парада на која беа претставени одбранбените способности на армијата одржана во Пјонгјанг, а меѓу гледачите е и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун.

На снимката се гледа како војници уништуваат бетонски блокови со главa и раце и лежат на парчиња стакло.

Севернокорејските медиуми наведуваат дека парадата била организирана со цел да им се покаже на непријателите дека војниците имаат железни тупаници со кои го штитат мирот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.