Од затвор во Кенија избегал сериски убиец - убивал момчиња и им ја пиел крвта

Сериски убиец кој признал убиство на најмалку 14 деца во Кенија, избегал од затворската ќелија во Најроби.

Мастен Вањала вчера требало да се појави на суд под обвинение за убиство на најмалку 14 момчиња, но полицијата за време на прозивката забележала дека тој повеќе не е во ќелијата, пишува Би -Би -Си.

Вработените во затворот кои биле на должност во моментот на неговото бегство се уапсени.

Вањала беше приведен за време на полициската истрага за серија убиства на деца што ја шокираше нацијата.

Властите сега започнаа потрага по серискиот убиец што го опишаа како исклучително опасен.

Вањала беше уапсен во јули и призна дека дрогирал и убивал момчиња и во некои случаи ја пиел нивната крв.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.