(Видео) Тинејџер во САД загина од залутан куршум - го погодил во глава додека во соба си играл на својот Ајпад

Заскитан куршум во петокот погодил 13-годишно момче во Алабама, додека си играло на својот Ај Пад во детската соба.

Како што пренесуваат медиумите, куршумот поминал низ прозорецот и го погодил во главата.

 

 

Полицијата пристигнала на местото на настанот околу 18:20 часот. Полицајците пронашле многу чаури пред куќата на момчето, па морале да ги користат нивните визит-картички за привремено да ја обележат областа каде што се наоѓале индивидуалните докази, пишува Си -Ен -Ен.

Брент Бленкли, началник на полициската станица во Тускалуса, рече дека станува збор за „бесмислено убиство“.

Марти Селерс од полициската станица Тускалуса изјави за WBRC дека станува збор за намерно извршено пукање, но дека тинејџерот најверојатно не бил цел на напад.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.