Британската кралица го откажа присуството на климатскиот самит на ОН

Британската кралица Елизабета нема да присуствува на климатскиот самит на ОН следната недела во Глазгов, бидејќи ѝ било советувано да се одмори, соопшти вечерва Бакингемската палата.

Во соопштението се наведува дека кралицата извршува „лесни обврски“ во замокот Виндзор.

„ Нејзиното височество со жалење одлучи да не оди во Глазгов на вечерниот дочек в понеделник, 1 ноември“, се наведува во Бакингемската палата.

Кралицата ќе им се обрати на делегатите на самитот преку снимена порака, се додава во соопштението.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.