Путин и Бајден во вторник ќе разговараат за Украина

Претседателите на Русија и на САД, Владимир Путин и Џозеф Бајден, ќе разговараат во вторник на 7 декември, соопшти Кремљ.

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, за руската новинска агенција Интерфакс изјави дека Путин и Бајден ќе разговараат преку видео повик.

 

 

Како што пренесува „Ројтерс“, Бајден и Путин ќе разговараат за ситуацијата во Украина, како и за билатералните односи и спроведувањето на договорите постигнати за време на средбата на двајцата лидери во Женева во јуни оваа година.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.