Земјотрес од 6,2 степени ја погоди Индонезија

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала ја погоди Индонезија рано утринава, а локалните власти соопштија дека нема жртви или материјална штета.

Нема опасност од цунами, изјави за агенцијата „Ксинхуа“ шефот на индонезиската агенција за земјотреси и цунами.

 

 

Земјотресот се случи во 6:47 часот по локално време, на длабочина од 157 километри, во централната провинција Северен Сулавеси.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.