Сергеј Лавров: Односот на западните земји е арогантен и груб

Односот на западните земји кои бараат од другите земји да се приклучат кон санкциите против Русија е арогантен и груб, смета рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

„Тука, се разбира, санкциите се дизајнирани да ја играат улогата на прекин на овие врски, а Западот не го крие тоа“, рече Лавров, пренесува РИА Новости.

Постапките на Западот во однос на санкциите против Русија се крајно арогантни.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.