САД: Тројца повредени по натпреварот со Милвоки Бакс

Три лица се ранети од огнено оружје во округот Дир во градот Милвоки, по натпреварот на американскиот кошаркарски тим Милвоки Бакс, соопштија локалните власти.

Противпожарната служба на Милвоки соопшти дека возилата на јавниот сервис префрлиле две лица во болница, меѓу кои еден 30-годишен и еден тинејџер (16), додека трето лице сам се превезло во болница.

Ниту еден од повредените нема повреда опасна по живот, додава АП.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.