Силен ветер во Москва, оштетени 35 автомобили

Силниот ветер во Москва за еден ден оштетил 35 автомобили и соборил околу 40 дрвја.

Никој не е повреден, пренесува Интерфакс.

Поради ветер, грмежи и дожд веќе неколку дена во Московската област е на сила „жолтиот“ степен на опасност.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.