Русите сакаат да го променат законот: На луѓето постари од 40 години да им се дозволи да одат во војска

Долниот дом на рускиот парламент на својата веб-страница објави предлог за измена на законот со кој ќе им се овозможи на Русите постари од 40 години и странците над 30 години да се пријават во војска.

Ројтерс пренесува дека веб-страницата тврди дека употребата на оружје со висока прецизност, работа со оружје и воена опрема бара високо професионални експерти.

Како што велат, искуството покажува дека такви стануваат на 40-45 години, пренесе Дневен аваз.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.