All for Joomla All for Webmasters

Илон Маск ја објави неговата најнова идеја за идниот градски сообраќај

Револуција во градскиот сообраќај

Милијардерот Илон Маск на „Твитер“ ја објави неговата најнова идеја за идниот градски сообраќај.

 

Според оваа идеја, ќе постојат подземни тунели што ќе го решат проблемот со гужвата во сообраќајот и ќе го забрзаат превозот, а ќе донесат револуција во градскиот сообраќај.

 

Мини автобусите за превоз на пешаците се разликуваат од актуелните автобуси бидејќи нема да патуваат низ улиците, туку ќе „исчезнуваат“ во тунелтие под земјата, во рамките на патничката мрежа на иднината.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.