All for Joomla All for Webmasters

ЅВЕЗДЕНО ШОУ: До 100 ѕвезди на час ќе паѓаат ноќта во петок кон сабота

Првото ѕвездено шоу оваа година ќе биде видливо ноќта во петок кон сабота.

 

Како што информираат астролозите, ако постојат соодветни услови, може да се забележат помеѓу 60 и 100 ѕвезди што ќе паѓаат на час.

Ѕвездениот дожд најдобро ќе се гледа на северната хемисфера, а особено во Европа.

Потеклото на метеорскиот поток останува мистерија за астрономите, но се верува дека е поврзано со астероидот 2003 ЕХ1.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.