Голем дефект на Јаху во Европа, отстранет по седум часа

Американскиот гигант, интернет пребарувачот Јаху (Yahoo) денеска имаше голем дефект кој траеше седум часа и претежно ги зафати корисниците во Велика Британија, северна и западна Европа, како и делови во Индија и САД.

 

Телеком операторите во Велика Британија, како што се БТ, Скај (Sky)  и Ток Ток (TalkTalk), кои корисат Јаху, имаа проблеми со електронската пошта на своите корисници.

 

Дефектот се случи утрово, а отстранет е околу 14 часот и 30 минути.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.