Фејсбук нуди 100 милиони долари за да им помогне на малите бизниси

Фејсбук предлага 100 милиони долари за поддршка на малите бизниси во 30 земји за да се справат со економското влијание на пандемијата на коронавирусот, објавија светските медиуми.

 

Гигантот за социјални медиуми соопшти дека ќе обезбеди грантови за готовина и рекламни заеми на 30.000 бизниси и претприемачи.

 

„Го слушавме малиот бизнис за да откриеме како можеме најдобро да му помогнеме. Слушнавме гласно и јасно дека финансиската поддршка може да им помогне да ги платат луѓето кои не можат да дојдат на работа “, рече главниот оперативен директор Шерил Сандберг.

 

Светот се соочува со вирусот COVID-19. Само заедно можеме да се справиме. Борбата против вирусот е одговорност на секој од нас. Бидете дисциплинирани и следете ги препораките на експертите. Грижете се за себе, вашите најблиски и оние околу вас.

Останете дома - спасете го човечкиот живот!

МТМ Телевизија - ПРВА СКОПСКА

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.