ИЗВЕШТАЈ ЗА НЛО: Вашингтон нема објаснување за 143 мистериозни летечки објекти

Американската влада не може да објасни 143 од 144 неидентификувани летечки објекти забележани од воени авиони.

 

 

Тоа е според долго очекуваниот разузнавачки извештај објавен во петокот. Тој имаше за цел да ја расветли мистеријата поврзана со десетици летачки објекти. Тие беа забележани во периодот 2004-2021 година.

„Немаме објаснување за овие појави, но ќе одиме каде и да не однесат овие податоци“, изјави претставник на американската влада за NBC News пред да биде објавен документот. Тој додаде: „Соединетите држави немаат информации дека некој од овие појави се дел од програмата за собирање податоци од непријатели. Исто така, немаме информации за големи технолошки достигнувања од потенцијален противник“.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.