Здравје/Фитнес

Кога барате партнер за цел живот, важни се само овие две работи

Кога барате една личност да го поминете остатокот од вашиот живот, само треба да обрнете внимание на овие две работи:

 

 

Правило број 1.

 

Од самиот почеток сè треба да биде лесно

Од моментот кога ќе се запознаете, се мора да биде едноставно и лесно. Ако мислите дека може да и кажете на оваа личност сè, ако сметате дека можеш да одите заедно и во тоалетот, тогаш тоа е тоа. Ако се договарате за поголемиот дел од работите лесно - не ја пропуштајте таа личност! Едноставното значи добро. Комплицираното значи лошо. Голема грешка ако имате личност покрај вас, која ве тера да се промените, прилагодете, правите работи што не ви се допаѓаат. Порано или подоцна ќе бидете уморни од промената на вас. Тоа е заморно и не држи вода. Ако мора постојано да се докажувате себеси на некој човек- тој не е за вас, барате друг, пишува econet.ru.

 

Правило број 2.

Врската мора да донесе радост! Ако не се чувствувате задоволни од врската, среќно и исполнето - стартувај сега! Ако страдаш и плачеш за тоа, тој не е човек за тебе. Тоа едноставно не е нормално. Тоа е патот до пеколот. Ако само една личност во врска носи смеа и забава, и оваа врска е безначајна. Многу луѓе молчат и страдаат со години и чекаат нешто да се смени. Но, оваа промена никогаш нема да дојде. Ако на почетокот нема разбирање и заедничка среќа - се друго е залудно! Ако неговите зборови се растажуваат или ако ве навредува, одете си од него без размислување.

 

Односот со партнерот мора да биде нешто што ќе ве воодушеви, што ќе ве расположи кога имате тежок ден на работа или кога имате проблем. Втората половина мора да биде некој кој ќе знае да се насмевнува и да те слуша! Тоа не е наука - тоа е сосема едноставно!

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.