All for Joomla All for Webmasters

Утре без струја делови од Центар и Сарај

Дел од општините Центар и Сарај утре претпладне ќе остана без струја поради технички зафати во дистрибутивната мрежа, соопшти РЦУК.
 
Сообраќајот на регионалниот пат Куманово- Свети Николе кај м.в. Мездра, е во прекин поради сообраќајна незгода.
 

Лотарија за гробно место

Градот Берхтесгаден на Баварските Алпи одлучил да организира лотарија за многу бараните гробни места на локалните гробишта.
 
Пет лица ноќеска, во 2:50 часот, физички го нападнале Г.Е.(20), кој бил со неговите другари Ч.Б.(19) и О.А.(21) сите од Дебар.
 

Исчезнато 12-годишно момче од Скопје

Дванаесетгодишно момче од Скопје вчера околу 12 часот исчезнало од семејната куќа и заминало во непознат правец.
 
Во акциска контрола на МВР во два угостителски објекта во Тетово, вчера биле приведени 32 девојки од регионот. 
 

Залутан куршум заврши во стомакот на арачиновец

Во чајџилница во Арачиново вчера бил повреден дваесет и тригодишен маж од залутан куршум. Повредениот е префрлен во Градската болница каде му е укажана лекарска помош.
 
Постојано слушаме за животни од целиот свет кои предвидуваа победници на светски и европски првенства во фудбал. Најпознат прогнозер беше октоподот Пол, а неодамна сибирскиот тигар од Зоолошката во Краснојарск предвиди победник во полуфиналето на Светското фудбалско првенство.
 
Кривична пријава е поднесена против 39-годишен скопјанец кој сторил четири кражби во фирми во Скопје и притоа се стекнал со противправна имотна корист од околу 62 илјади денари. 
 
ЕВН Македонија денеска ќе го одбележи денот на раѓањето на научникот и пронаоѓач Никола Тесла.
 

Светски ден на населението

Канцеларијата на Фондот на Обединетите нации - УНФПА денеска ќе го одбележи Светскиот ден на населението 2018. Годинава, темата е „Планирање на семејство како човеково право“.
 
Во прекин е сообраќајот на регионалниот пат 11-09, на потегот од кај делницата Богданци - село Фурка кај Дојран.
 

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.