All for Joomla All for Webmasters

 

Четврток

Час Програма
00:10 Фолк евергрин
00:55 Евромакс - емисија
01:20 Фолк топ 10 - емисија
02:20 Нема љутиш - хумор
02:50 Свети Ралф - игран филм
04:20 Каубоите не плачат - игран филм
06:00 Магична сцена - нова сезона
06:30 Македонска забавна музика
06:45 Советски Сојуз - документарна емисија
07:45 Најдобриот на листата - топ листа
08:55 Благословениот туѓинец - игран филм
10:25 На денешен ден
10:28 Временска прогноза
10:30 Спорт и околу спортот - емисија за спорт
10:35 Телешопинг прозорец
11:00 Естрада плус - естраден магазин
11:20 Шифт - емисија
11:55 Да се биде Ив - сериски филм, еп. 9
12:20 Рајот Македонија - музичка емисија
14:10 Божиќ во Виена - концерт
15:35 Телешопинг прозорец
15:55 Нема љутиш - хумор
16:24 Временска прогноза
16:30 Урбани вести
17:00 Мали вести
17:05 Да се биде Ив - сериски филм, еп. 9
17:35 Итриот и завидливиот - народна приказна
18:10 Телешопинг прозорец
18:30 Во контакт - емисија
19:00 Уживај во животот - емисија
19:30 Естрада плус - естраден магазин
19:54 Временска прогноза
19:55 Урбани вести
20:30 Древни мегаградби - Мачу Пикчу
21:20 Од кое село е баба ти - емисија
22:10 Потонати - игран филм
23:45 Урбани вести

 

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени. | Мапа на сајтот | RSS |