All for Joomla All for Webmasters

 

Недела

Час Програма
00:00 Петтата заповед - игран филм
01:30 Магична сцена - нова сезона
02:00 Македонија рајот - музичка емисија
02:45 Фолк евергрин - музичка емисија
03:30 Џубокс - музика
05:25 Естрада плус - неделна реприза
06:40 Наша сцена - забавна емисија
07:45 Во добра форма
08:10 Фолк топ 10 - топ листа
09:15 Временска прогноза
09:16 Во светот на децата - емисија за деца
10:10 Телешопинг прозорец
10:30 Македонска забавна музика
11:00 Во контакт - емисија
11:30 Уживај во животот - емисија
12:00 Временска прогноза
12:01 Телешопинг прозорец
12:20 Мариово филм (КУД Пере Тошев)
12:55 Мали вести
13:35 Моја свадба - забавна емисија
14:50 Неред - игран филм
16:30 Возете - емисија за автомобилизам
17:00 Во добра форма
17:25 Временска прогноза
17:26 Од кое село е баба ти - емисија
18:15 Телешопинг прозорец
18:35 Луна парк - игран филм
20:15 Временска прогноза
20:20 Нема љутиш - хумор, нова сезона
20:50 Островот на ајкулите - игран филм
22:25 Древни вонземјани - документарна серија
23:10 Илузионист - сериски филм, еп. 37, 38, 39, 40, 41, 42

 

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени. | Мапа на сајтот | RSS |