All for Joomla All for Webmasters

Раиконен го продолжи договорот со Ферари

Ферари објави дека го продолжиле договорот со Кими Раиконен до крајот на 2018 година. Во соопштението од таборот на Ферари истакнаа дека го обновиле нивниот технички и тркачки договор со Раиконен. 37 годишниот возач на Ферари со тоа ќе остане петта сезона во тимот од Маранело.
 
Пет реванш натпревари од баражот од Лигата на шампионите се одиграа вчеравечер по што се познати првите пет екипи кои  обезбедија место во групната фаза од елитното натпреварување преку квалификации.
 

Нејмар ќе возврати на тужбата од Барселона

Барселона во текот на вчерашниот ден информираше дека има доставено тужба против Нејмар и неговите одговорни лица поради начинот на кој ги изигра одговорните луѓе на клубот во мега зделката со францускиот шампион ПСЖ, а иако се очекуваше одговор од спротивната страна, истиот пристигна многу побрзо од тоа што се очекува.
 

Барсегјан: Ќе сториме се за поволен резултат од Истанбул

Македонскиот шампион Вардар утре ќе му гостува на Фенербахче, дуел кој што може да донесе историски пласман во групна фаза од фудбалската Лига на Европа.
 

Тодоров очекува брзо комплетирање на тимот

Под раководство на новиот тренер Александар Тодоров, екипата на МЗТ Скопје Аеродром вчеравечер ги почна подготовките за новата сезона, во која ќе го брани трофејот. Тодоров очекува наскоро да се комплетира тимот и да има доволно време за воигрување.
 

Убедлива победа на ПСЖ над Тулуз

Екипата на ПСЖ постигна убедлива победа на последниот натпревар од 3.коло од Лига1 откако синоќа го совлада Тулуз со 6:2. ПСЖ со оваа победа заедно со шампионот Монако и Сент Етиен имаат максимални девет бодови, а Олимпик Лион и Олимпик Марсеј по 7 бодови.
 

Надал повторно број 1 на АТП ранг листата

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал од денеска повторно е најдобар светски тенисер откако успеа да го мине Енди Мареј на врвот на АТП листата. Надал на Мастерсот во Синсинати, беше елиминиран во четвртфиналето, но сепак освои доволно поени за да биде тенисер број 1.
 
Екипата на Нант за која настапува Кирил Лазаров го освои и вториот трофеј во претсезоната, откако во финалето на турнирот „Морби Ханд“ го победи дански Силкеборг со 37-29. Нашиот репрезентативен капитен одново го предводеше нападот на францускиот тим, а по мечот изјави дека пристигнал во екипата за да и помогне да се искачи ниво погоре.
 
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски по објавувањето на списокот повикани фудбалери за натпреварите со Израел и Албанија ги искажа очекувањата од натпреварите во рамки на циклусот за пласман на СП 2018 година.
 
ФИБА ќе прави измени во правилото за чекори кое ќе ги израмни правилата во ФИБА и НБА по истата дисциплина заклучно со 1 октомври 2017 година.
 

Јаневски: Да останеме мирни пред реваншот со Фенербахче

Шефот на стручниот штаб на Вардар Чедомир Јаневски во својот прв натпревар во Првата лига на Македонија како тренер на Вардар, вчера стигна до трите бода во дуелот со Победа. Тој изрази задоволството од играта и резултатот (4:0) на „црвено-црните“ и побара од своите избраници да останат смирени во пресрет на реваншот со Фенербахче во баражот за Лига Европа.
 
Кошаркарскиот шампион на Македонија, тимот на МЗТ Скопје на 22 август ги започнува подготовките за новата сезона. Тоа ќе се случи во вечерниот термин во големата сала во спортскиот центар „Јане Сандански“ од 22 часот.
 

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени. | Мапа на сајтот | RSS |