All for Joomla All for Webmasters

Фестивал на новиот германски филм во Прилеп

Фестивал на новиот германски филм

Со проекција на комедијата „Чик“ во режија на Фатих Акан, вечер во Прилеп почнува Фестивалот на новиот германски филм. На отворањето во киното „Мис Стон“ ќе присуствуваат претставници од Германската амбасада.


Фестивалот ќе трае до 14 октомври, а традиционално го реализира Центарот за култура „Марко Цепенков“ во соработка со Германската амбасада.


На програмата се и „Тони Ердман“ на Марен Аде, како и „Херберт“ на Томас Штубер. 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.