All for Joomla All for Webmasters

Новата 2017/18 сезона во Англиската Премиер лига вечерва ја има својата премиера

Премиер лига

Новата 2017/18 сезона во Англиската Премиер лига вечерва ја има својата премиера со натпреварот помеѓу Арсенал и Лестер. Титулата шампион ќе ја брани екипата на Челзи, а нови членови на Премиер лигата во оваа сезона се Њукасл, Брајтон и Хадерсфилд.

 

Утре се играат седум натпревари од стартното 1.коло. Во терминот од 13.30 часот играат Вотфорд-Ливерпул, додека од 16 часот играат Кристал Палас - Хадерсфилд, Евертон - Стоук, Саутемптон - Свонси, ВБА - Бурнемаут. Дуелот Брајтон - Манчестер Сити започнува во 18:30 часот.

 

Во недела се играат два дуела - Њукасл - Тотенхем и Манчестер Јунајтед - Вест Хем.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.