All for Joomla All for Webmasters

Роберто Солдадо има нов клуб. Виљареал го замени со турскиот тим Фенербахче

Роберто Солдадо

Шпанскиот репрезентативец Роберто Солдадо има нов клуб. Виљареал го замени со турскиот тим Фенербахче, објави турскиот клуб. Искусниот напаѓач, кој во кариерата играл и за Валенсија, односно Тотенхем, за сума од 5 милиони евра се пресели во Истанбул.

 

Солдадо изминатите две години го носеше дресот на „жолтата подморница“, но речиси во целост ја пропушти изминатата сезона поради тешката повреда на лигаментите во коленото. Фенербахче следниот четврток игра против Вардар нагости во Скопје во првиот плејоф-натпревар во Лига Европа. Солдадо треба да биде стартер на овој натпревар.

 

Тој во кариерата има играно за Реал Мадрид, Осасуна, Гетафе, Валенсија, Тотенхем и Виљареал. Најуспешен период во кариерата го имаше од 2010-2013 кога како член на Валенсија одигра 101 натпревар и постигна 59 голови.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.