All for Joomla All for Webmasters

Јапонски воз тргна 25 секунди порано, компанијата јавно се извини

Јапонски воз тргна 25 секунди порано

Јапонска железничка се извини откако воз ја напуштил станицата 25 секунди порано од предвиденото, што е втор случај во неколку месеци.


Операторот изјави дека големите непријатности кои ги поставиле на клиентите се навистина неоправдани.


Претходниот случај се случил во ноември минатата година кога воз ја напуштил станицата 20 секунди претходно.


Според Јапонија Тудеј, кондуктерот мислел дека закажано било возот да ја напушти станицата Нотогава во 7:11, наместо, како што навистина било планирано во 7:12.


По затворање на вратите една минута пред планираното, тој сфатил дека погрешил, па можел да ја поправи срамната случка.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.