All for Joomla All for Webmasters

Се обновува осветлувањето во Лисиче

Јавно осветлување

Општина Аеродром информира дека ќе започне со промена на старите метални столбови за јавно осветлување, кои сега се наоѓаат во дворните места на куќите во населбата Лисиче.


Освен замената со нови, столбовите кои со години се наоѓаат во приватните дворови, ќе бидат поставени на јавна површина, односно на тротоарите, додаваат од општината. Станува збор за 265 столбови и околу 330 нови светилки, за што ќе бидат наменети пет милиони денари.


Исто така, Општина Аеродром во текот на оваа година планира и осветлување на трговскиот центар во населбата Лисиче, додаваат од општината.

 

 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.