All for Joomla All for Webmasters

Ќе се реконструираат над триесет и три улици во Ѓорче Петров

Реконструкција на улици во Ѓорче

Во општина Ѓорче Петров започна реконструкција и рехабилитација на најмалку 33 улици во населбите Волково и Кисела Јабука.


Во моментов се врши подготовка пред асфалтирање на неколку улици во Кисела Јабука, а набрзо ќе почне истата постапка и во Волково.


Предвидено е да бидат опфатени околу 13 улици во Волково, а 20-тина во Кисела Јабука.


Динамиката на реконструкцијата ќе ја налага изведувачот, односно Јавното претпријатие за државни патишта.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.