All for Joomla All for Webmasters

Во Скопје осум сообраќајки со шест повредени

Сообраќајни незгоди во Скопје

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје се случиле осум сообраќајни незгоди од кои во шест со полесни повреди се здобиле шест лица, а две поминале само со материјална штета.


Во текот на изминатиот ден од страна на сообраќајната полиција откриени се 33 возачи што се движеле со брзина поголема од дозволената, тројца возачи кои ги управувале своите возила под дејство на алкохол и се исклучени од сообраќај, двајца возачи што поминале на црвено светло на семафорот и пет возачи што ги управувале своите возила без возачка дозвола, односно нерегистрирани.


Санкционирани се и 45 непрописно паркирани возила, како и 17 пешаци што поминале вон обележан пешачки премин, односно на црвено светло на семафорот за пешаци.


Со помош на специјалното возило „пајак“ отстранети се 63 возила.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени. | Мапа на сајтот | RSS |