All for Joomla All for Webmasters

Кисела Вода ги санираше детските игралишта во повеќе паркови

Санација на игралишта и паркови

Општина Кисела Вода во повеќе паркови спроведе акција за санација на урбаната опрема и детски игралишта на своја територија.


Како што соопшти Општината, санација на постојната урбана опрема, детските игралишта и реквизити извршена е во парковите во Црниче и Пржино, паркот Ѓорги Димитров, како и во паркот Пушкин.


Локалната самоуправа и во наредниот период ќе продолжи со активности за санација и обнова на постојната урбана опрема.


Општина Кисела Вода апелира до жителите да ја чуваат обновената урбана опрема и детските игралишта и да придонесат тие да останат во употреблива состојба.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.