Денвер по седмата победа по ред, прв на Запад, Торонто подобри од 76-те (видео)

Кошаркарите на Денвер ја продолжија победничката серија со седмиот триумф по ред остварен ноќаска на гостувањето кај Орландо по дополнителни пет минути.

 

По оваа победа, Нагетси се со најдобар биланс од тимовите во Западната конференција.

 

Резултати на натпреварите од НБА-лигата:

Кливленд – Голден Стејт 105:129

Орландо – Денвер 118:124 по продолжение

Атланта – Вашингтон 117:131

Бруклин – Оклахома 112:114

Мемфис – ЛА Клиперс 96:86

Милвоки – Детроит 115:92

Минесота – Шарлот 121:104

Њу Орлеанс – Далас 132:106

Торонто – Филаделфија 113:102

ЛА Лејкерс – Сан Антонио 121:113.

 

Пласман Западна конференција: Денвер 17-7, (победи – порази), Оклахома 16-7, ЛА Клиперс 16-8, Голден Стејт 17-9, ЛА Лејкерс 15-9,…

 

Пласман Источна конференција: Торонто 21-5, Милвоки 16-7, Филаделфија 17-9, Детроит 13-9,…

 

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.